Cranbourne Jump Outs - 1 November 2021

OVERALL JUMP OUT TIMES



RESULTS

HEAT 1 - 800m | 46.02s

1. Fiorente (IRE) x Prospect Royale - R Griffiths

2. Cusack - T Busuttin & N Young

3. Taut You Could - G Eurell

Unplaced: So You Think (NZ) x It's Our Showtime (NZ) (T Busuttin), Witness The Dream (K Corstens), Tavistock (NZ) x Chenille (NZ) (T Busuttin & N Young)


HEAT 2 - 800m | 47.89s

1. Zoustar x Metza - T Busuttin & N Young

2. Pride Of Dubai x Raneen (NZ) - T Busuttin & N Young

3. Barefoot Tora - R Griffiths

Unplaced: Snitzel x Eskimo Queen (NZ) (T Busuttin & N Young), Impending x Foxy Cougar (NZ) (T Busuttin & N Young), Hooked x Cosmic Choice (T Andrews)


HEAT 3 - 800m | 47.46s

1. Remigius - J Warren

2. Nostradamus x Lemon Soju - T Busuttin & N Young

3. Zoustar x Lake Geneva - C Maher & D Eustace

Unplaced: Jamarra (C Maher), Savabeel x Mary Quant (NZ) (T BUsuttin & N Young), Tavistock (NZ) x Costarosa (T Busuttin & N Young), Pierro x Raunchy Rocker (T BUsuttin & N Young)


HEAT 4 - 800m | 45.69s

1. Sir Kalahad - G Bedggood

2. Riverdance Lad - R Griffiths

3. The Running Man - R Griffiths

Unplaced: Wise Hero (G Singh), Yulong January (C Maher), Law Of Reciprocity (N McPherson)


HEAT 5 - 800m | 45.74s

1. Masterful - J Sandhu

2. Sooboog x Dazzledar (GB) - M Kent

3. Rising - C Maher & D Eustace

Unplaced: Our Boy Bryan (J Laing), Shamanic (G Eurell), Palentino x Had Every Chance (K Keys), Rusty Gait (J Rattle), Lady Alpine (M Brown),


HEAT 6 - 800m | 45.85s

1. Spirit Of Greg - S Mathrick

2. Finesse Tess - K Corstens

3. Electric Belle (NZ) - A Rae

Unplaced: Glen Forbes (J Horner), Igniter (R Griffiths), Dundirtcheap (C Maher), Kalalo (M Brown),


HEAT 7 - 800m | 46.93s

1. Mystic Realm - T Busuttin & N Young

2. Cable Bay (IRE) x Zadoree (NZ) - M Kent

3. Hogan - S Eden

Unplaced: Trump That (C Alderson), Le Joke (A & J Williams), Smart Missile x Il Sogno (K Keys), Vancouver Express (A McGregor), Howling (G Eurell)


HEAT 8 - 800m | Time n/a *vision unavailable*

Field: Arrive On Time (NZ) (T BUsuttin), Corona Lad (N Dunn), Imagine Howe (R Griffiths), Mutanaaseq (NZ) (J Horner), Peak Of Heaven (M Brown), Shevrolet (M Kent)


HEAT 9 - 800m | 46.00s

1. Jenni Of Avalon - L Oliver

2. Sister Vianney - G Eurell

3. Foxy Gal - R Griffiths

Unplaced: Peak Road (A & J Williams), Trepardoux (E Musgrove), The Kings Gospel (A McGregor),


HEAT 10 - 800m | 46.03s

1. Ping Ping - S Wynne

2. Halvoya - R Griffiths

3. Expect The Best - N Burke

Unplaced: Anchorman (NZ) (B McGrath), Our Ginger Ninja (P Bartlett), Huskisson (NZ) (R Laming)


HEAT 11 - 800m | 46.26s

1. Ardeer - A Sheehan

2. Sound Machine - R Griffiths

3. Dissident x Ajamais (FR) - M Kent

Unplaced: Sistrum (T Busuttin), Jen's Reward (E Musgrove), Bishop (NZ) (N Burke), Miss Vignette (M Webb), Palentine's Day (P Keane)


HEAT 12 - 800m | 46.36s

1. War x Cloud Class - M Trotter

2. Vintage Icon - R Besanko

3. Inner Spirit - C Maher & D Eustace

Unplaced: Headsmart (M Webb), True Patriot (N Burke), Our Hopeinfaith (P Barlett), Lesedi (J Laing)


HEAT 13 - 800m | 45.82s

1. Running Commentary (NZ) - T.Busuttin & N.Young

2. Denims - A Sheehan

3. Redente x Pink Guinea - R Oliver

Unplaced: Dissident x Stellas Delight (P Keane), Chatline x Ma Pebbles (E Musgrove), Aria's Magic (M Webb)


HEAT 14 - 1000m | 58.78s