Ararat Jump Outs - 9 November 2020

RESULTS

Field: Petulant Peg (J Lorensini / S Morrish), Johandough (J Allen / T Carberry), Lyk Thunder (M Payne / M Payne), Zebedee x Mount Cougar (M Dunseath / R Cully), General Jim (C Puls / B & A McKnight), Perseids (T Hope / M Freedman), Grand Avenue (N Farley / B Lawlor)

Field: Yulong Deluxe (T Hope / M Freedman), Yulong Contact (T Direen / M Freedman), Tycoon Bucks (W Price / A Noblet), Mzuri Star (M Poy / H Dwyer), Spiteful (N Farley / B Lawlor), Ardala (J Allen / C Maher & D Eustace), Bad Influence (J Lorensini / C Maher & D Eustace), Miss Clicquot (H Coffey / C Maher & D Eustace)

Field: Spanish Victory (T Hope / M Freedman), Crackerjack Lady (H Coffey / C Maher & D Eustace), Ocean Heart (J Lorensini / C Maher & D Eustace), Orisha (J Allen / C Maher & D Eustace), Days Of Glory (M Payne / M Payne), I'm A Brut (M Dunseath / R Cully)

Field: Vaqueros Dream (C Puls / B Goodwin), Belle Tycoon (M Payne / M Payne), Plenty To Say (J Allen / C Maher & D Eustace), Silicon Valley (W Price / C Maher & D Eustace), Prince Alexander (D Bates / A Alexander), Raffish (N Farley / A Alexander)

Field: Cruizie Captain (N Farley / B Lawlor), Starlover (J Cartwright / S Wilde), Isola Comacina (S Payne / A Noblet), Logo Logic (C Puls / B & A McKnight), She's Poetic (H Coffey / M Lewis), Orchestrate (T Hope / M Freedman)

Field: Starlea (M Payne / M Payne), Dahwilly (N Farley / A Alexander), Hauteur (D Bates / A Alexander), Exosphere x Love Sophia (M Dunseath / R Cully), Unhinched (J Allen / C Maher & D Eustace), American Anthem (H Coffey / C Maher & D Eustace), Tereras (S Payne / A Noblet)

Field: Fontaine Del Rosso (J Atkinson / M Cumani), Fine Weather (T Direen / M Freedman), Island Empress (J Kennedy / M Freedman), Mr Eighty Eight (W Price / C Maher & D Eustace), The Defiant One (J Allen / C Maher & D Eustace), Zion (H Coffey / C Maher & D Eustace)

Field: Night's Watch (N Farley / A Alexander), Bam's On Fire (H Coffey / C Maher & D Eustace), Price Range (J Allen / C Maher & D Eustace), Enigman (W Price / C Maher & D Eustace), Give Val A Ring (J Kennedy / M Freedman), Bones (T Hope / M Freedman)

Field: Ken's Dream (J Allen / C Maher & D Eustace), Delusions (H Coffey / C Maher & D Eustace), The Mobot (W Price / C Maher & D Eustace), Aurora's Symphony (J Cartwright / S Wilde), Marks Line (C Puls / B & A McKnight), Run Jimmy Run (T Hope / B & A McKnight), Sports Gazette (D Bates / B & A McKnight)

Field: Mosh Music (N Farley / A Alexander), Zabelarina (D Bates / A Alexander), Haripour (J Allen / E Church), La Falaise (M Poy / H Dwyer), Rockribbed (H Coffey / C Maher & D Eustace), Al Galayel (W Price / C Maher & D Eustace), Irish Delight (J Cartwright / S Wilde)

Field: Prince Lazarus (W Price / J Scott), Off The Ground (H Coffey / A McDonald), Christine's Legacy (J Cartwright / D Hunter), Chill Factor (N Farley / B Lawlor), Slickback Teddy (T Atkinson / M Cumani), Fine Rhythm (J Kennedy / D O'Sullivan), Excelleration (J Allen / R Cully), Heir To The Throne (M Poy / H Dwyer)

Field: South Esk (T Atkinson / M Cumani), Salutetherisingsun (N Farley / B Lawlor), Mr Blue Velvet (M Dunseath / L Whelan), Donatrice (D Bates / A Alexander), Nassido (T Direen / M Freedman), Razorline (T Hope / M Freedman), Abreed (J Allen / A Noblet), Vista Belle (M Poy / H Dwyer), Super One x Astronium (W Price / D Larsson)

Field: Nirvana (M Dunseath / R Cully), Song Brocade (J Kennedy / D O'Sullivan), Buena Veloz (D Bates / A Alexander), Connery (N Farley / A Alexander), Witchfulthinking (J Allen / A Noblet), Amerock (T Hope / M Freedman), Sure Strategy (M Poy / H Dwyer)



*silk colour accuracy may vary*

TIP